Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  A- A+
  Tanıtım
  Bilgiler

      Ceza İnfaz Kurumumuz,Denizli ili HONAZ ilçesi KOCABAŞ Mahallesi sınırları içerisinde Denizli-Ankara Karayolu Üzerinde 2017 yılında kurulmuştur.

  Fiziki Yapı

      Ceza İnfaz Kurumumuz Denizli-Ankara karayolu üzerinde bulunmaktadır. Denizli Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda; İdare binası , İş Yurdu Atölyeleri, hükümlü koğuşları, Fırın Binası, Kazan Dairesi, Teknik Binalar, Ziyaret Binası  ile 120 adet personel lojmanı ve sosyal alanlar bulunmaktadır. hükümlülerin yararlanabilecekleri hükümlü çay ocağı ve kantin mevcut olup; ayrıca ön kısımda personele ve sivil vatandaşa hizmet veren kafeterya bulunmaktadır.

  Temel Amacımız

      Devletimizin “Sosyal Devlet” politikası gereğince asli hizmetlerden olan; Adalet Hizmetleri ve bu hizmetlerin destek ünitesini oluşturan Ceza infaz kurumlarından biri olarak; tüm hükümlüleri topluma kazandırma faaliyetlerinin her aşamasına katarak, topluma dönüşlerine zemin hazırlamak, bilgili, becerikli, iş sahibi ve kendine güvenen bireyler olmasına fırsat tanımak ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Büyük Türkiye “idealine ulaşmayı hedefleyen Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumlulukları ile haklarını bilen kişiler olarak tahliye sonrası yaşama hazırlamaktır.

      Ceza infaz kurumu koşullarında bile verilen yaygın eğitim hizmetlerine katılarak; kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran, analiz ve sentezler yapabilen hükümlülerin yetiştiği; akla ve bilime dayalı öğretim ağırlıklı eğitim ortamında hayata ve topluma geri dönüşe hazırlandığı ceza infaz kurumu yaşam süreci sırasında ve sonrasında hayata uyum sağlamada köprülerin kurulduğu, her kademede çalışan memurlarına kadar; ceza infaz kurumu tüm çalışanları, hükümlüler, aileleri, ziyaretçilerinin ve sivil toplumun desteğiyle  görevine kesintisiz devam etmektedir.

  Adres

  Kocabaş Mahallesi Denizli Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü 20330 Honaz/DENİZLİ

  Telefon

  0 258 814 54 20 - 21

  0 258 814 54 23

  E-Posta

  denizli.acikisaretadalet.gov.tr